Blogi oraz prywatne, hobbystyczne strony internetowe są wciąż ważną strefą w internecie. Co więcej, wciąż sporo osób rozmyśla o założeniu swojej witryny internetowej, ale nie do końca wie jak się za to zabrać. W sieci są oczywiście darmowe serwisy, które oferują dodawanie wpisów itd. na niejako ich stronie i hostingu. Jednak niewiele osób wie, że istnieje coś takiego jak CMS, a więc system zarządzania treścią napisany w języku PHP. Dzięki temu w prosty sposób możemy rozpocząć nasze niezależne działania w internecie. Najpopularniejszym obecnie CMS’em jest tzw. WordPress. Gotowi? A więc zaczynajmy, WordPress – co to jest?

Darmowy WordPress

Na początek warto zaznaczyć, że WordPress jest w pełni darmowy. Powstał on dla osób, które nie mają jakichkolwiek umiejętności budowania stron internetowych za pomocą specjalistycznego języka. Nie ma co ukrywać, że kodowanie po prostu nie jest dla wszystkich, a sama nauka kodowania często potrafi być czasochłonna i długotrwała. Różnego rodzaju CMS’y powstały przede wszystkim dla osób, które same nie potrafią kodować oraz dla osób, które nie chcą zlecać takich prac zewnętrznym podmiotom. Powiedzmy sobie szczerze, że budowanie dedykowanej strony przez zewnętrzne firmy bądź osoby jest zazwyczaj kosztowne. Dodatkowo każde kolejne ewentualne zmiany również wymagają upływającego czasu.

Intuicyjna platforma

Natomiast WordPress jest bardzo prosty oraz intuicyjny. Za jego pomocą możemy samodzielnie postawić profesjonalną stronę internetową. Do stworzenia własnej strony na WordPress potrzebujemy hosting oraz domenę. Hosting to miejsce, na którym będą przechowywane wszelkie pliki związane ze stroną, w tym pliki WordPress.

Natomiast domena to adres internetowy, pod którym będzie wyświetlana strona. Po zaopatrzeniu się w hosting i domenę, wystarczy zainstalować platformę WordPress na naszym hostingu pod wskazaną domeną. Następnie wystarczy zalogować się do panelu admina i to wszystko. Możemy już budować stronę internetową przy pomocy intuicyjnego panelu WordPress. Na koniec warto zaznaczyć, że około 25% wszystkich stron internetowych postawionych jest właśnie na platformie WordPress.

Jax & Naruto
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *