WordPress zyskuje coraz większą popularność, gdyż jest prostym narzędziem, który pozwala szybko stworzyć spersonalizowaną stronę internetową. Najczęściej wykorzystywany jest do tworzenia stron ściśle związanych z blogiem.

Czym jest WordPress?

Jest to zupełnie darmowe oprogramowanie, pozwalające rozwijać swoją własną stronę internetową. Ogromna ilość szablonów, wtyczek, dodatkowe funkcje pozwalają w domowym zaciszu korzystać z dobrodziejstw blogowania.

Jak się za to zabrać?

Tutaj do wyboru są dwa warianty. Można wykorzystać system do zainstalowania oprogramowania na własnym serwerze lub korzystanie z platformy internetowej WordPress.com.

W pierwszym przypadku należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, gdyż może okazać się niezbędna pomoc firmy hostingowej. Aby zainstalować WordPress na własnym serwerze należy w pierwszych krokach zaopatrzyć się w hosting, domenę i dostęp do FTP. Następnie należy pobrać paczkę plików ze strony http://wordpress.org/download/ oraz utworzyć bazę danych na własnym serwerze. Kolejny krok to skonfigurowanie pliku wp-config.php, Następnie wgrać pobraną paczkę z plikami i uruchomić instalację oprogramowania.

Druga opcja sprowadza się do założenia konta na WordPress.com. Powadzenie bloga za pomocą subkonta w zupełności wystarczy i jest opcją zupełnie darmową. W tym celu należy odwiedzić stronę http://pl.wordpress.com/ i kliknąć w “Stwórz stronę”. Następnie należy wybrać kategorię tematyczną bloga oraz zdecydować się na wygląd strony głównej. Należy również wybrać motyw, który będzie wyświetlał się po otwarciu strony. Kolejny krok to wybór adresu bloga. Tutaj do wyboru jest opcja darmowa w subdomenie lub kupno domeny. Jeśli wybieramy opcję darmową, należy wybrać opcję Free. Następnie trzeba zdefiniować dane do logowania i konto jest już gotowe.

Blog na WordPressie to doskonały wybór dla każdego, kto chce stworzyć własnego bloga. Nie ma w tym przypadku znaczenia czy to użytkownik początkujący czy bardziej doświadczony. Obsługa panelu jest prosta i doskonale sprawdza się nawet na urządzeniach mobilnych. Pozwala na wprowadzanie zmian i rozwój strony według własnego uznania.

Pozycjonowanie WordPressa

WordPress jest też bardzo dobrą platformą pod kątem pozycjonowania strony. Dzięki wykorzystaniu wtyczek i wiedzy możemy osiągnąć wysokie wyniki w rankingu Google. Podstawowymi wtyczkami, które służą do pozycjonowania WordPress są:

  • Yoast SEO lub All in One SEO Pack – dzięki nim zoptymalizujesz meta tytuły i meta opisy. Wprowadzają też niezbędne zmiany techniczne w kodzie.
  • LuckyWP Table of Contents – dzięki tej wtyczce wprowadzisz automatyczny spis treści we wpisie
  • WP Fastest Cache – dzięki tej wtczyce łatwo i szybko przyspieszysz działanie strony
  • ShortPixel – dzięki tej wtyczce automatycznie zoptymalizujesz wielkość obrazów

Dużym wpływem na pozycjonowanie Twojej stronie będę odznaczały się treści i ich jakość. Nie zapomnij również o pozyskiwaniu linków do Twojej strony

Jax & Naruto
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *