Minecraft to jeden z najpopularniejszych tytułów wśród gier wideo w ostatnich latach. Zdobył on olbrzymią popularność, a co ważne, uwielbiają spędzać z nim godziny zarówno młodzi, jak i dorośli gracze. Dzięki dużej ilości dostępnych modyfikacji sceneria rozgrywki może przybierać rozmaitą postać. Jak zainstalować mody do Minecraft i czym one są?

Czym jest mod?

Mod to termin, który oznacza skrót od modyfikacji. Są to alternatywne wersje gry tworzone przez jej fanów. Projektowanie odbywa się na podstawie tytułu głównego. Sprawni programiści potrafią zmieniać poszczególne kody i dodawać nowe, tak, żeby tworzyć odmienne lokacje, postacie, a nawet fabuły gry. Dzięki temu świat Mincecrafta jest nieograniczony, ciągle się zmienia, a gracz może sięgnąć po nową odsłonę.

Silnik obsługujący mody

Pierwszym krokiem jest uruchomienie podstawowej gry w wersji czystej, bez żadnych dodatków. Następnie należy ją wyłączyć. Może wydawać się to bezzasadne, ale w rzeczywistości jest bardzo istotne.

Dalej ze strony Forge trzeba ściągnąć silnik obsługujący mody. Ważne, żeby wybrać taką samą jego wersję, w jakiej uruchamiamy grę. Następnie należy odpalić pobraną aplikację. Jeśli wcześniej nie został włączony podstawowy Minecraft, silnik może nie zadziałać.

Kolejnym krokiem jest odszukanie folderu z grą. Do katalogu “mods” należy skopiować pliki modyfikacji.

Teraz wystarczy już tylko uruchomić Minecratfa. Ważne jednak, żeby dokonać tego z profilem Forge. Wybiera się go w okienku “Launchera”, przy przycisku “Graj”.

Błędy przy ładowaniu

Pytania o to, jak zainstalować mody do Minecraft, często dotyczy również sposobów radzenia sobie z błędami. Wielu graczy uskarża się na to, że ich modyfikacje nie ładują się lub użytkownik jest wyrzucany w trakcie gry. Najczęściej winna jest duża ilość modów skopiowanych do folderu “mods”, które są ze sobą niekompatybilne. Należy je usunąć i zostawić np. pierwszy skopiowany. Trzeba też zwrócić uwagę, by wgrywany plik miał rozszerzenie “jar”.

Jax & Naruto
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *