Minecraft to bardzo popularna gra, która zdobyła już serca dzieci – tych młodszych i starszych, a także wielu dorosłych. Warto, więc wiedzieć jak zainstalować Minecraft, żeby móc jak najszybciej cieszyć się dobrą zabawą.

Jak zainstalować Minecrafta za darmo?

Przede wszystkim sama gra. Możesz ją pobrać ze strony minecraft.net. Pobieranie jest obsługiwane przez wszystkie przeglądarki oprócz Internet Explorer. W IE mogą pojawić się błędy, które uniemożliwią ściągnięcie Minecrafta. Kiedy już uda Ci się ściągnąć na dysk plik z grą, musisz go otworzyć, co uruchomi instalator. Jednak, żeby to zrobić musisz na wspomnianej już stronie założyć konto. To właśnie dane do logowania (login lub adres email lub hasło) uprawniają do pobrania plików z grą.

Krok po kroku

Instalator to program, który przeprowadzi Cię przez instalację krok po kroku. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z jego poleceniami. Może się też zdarzyć tak, że instalator nie będzie chciał się otworzyć. W takim wypadku musisz sprawdzić, czy masz zainstalowaną Javę. Jeśli nie, to po prostu musisz ją wgrać na swój dysk lub ją uaktualnić do obecnie obsługiwanej wersji. Co ważne, na stronie www.java.com możesz też bezpłatnie zweryfikować, czy Twoje oprogramowanie jest aktualne czy też nie. Jeśli jest – to nie musisz sobie tym więcej zawracać głowy. Jeśli nie jest, to instalator Javy szybko i sprawnie przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki, które mają na celu jej uaktualnienie.

Czy to trudne?

Instalacja Minecrafta jest bardzo intuicyjna. Można powiedzieć, że cały proces właściwie jest przeprowadzany bez większego udziału ze strony użytkownika. Jedyne, co musisz mieć oprócz urządzenia to dane do logowania do konta na minecraft.net oraz aktualną Javę. Nie mususz mieć do tego żadnej specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia w pracy z komputerem. Z wgraniem tej gry poradziłoby sobie nawet dziecko. Cała instalacja trwa od kilku do kilkunastu minut. Po jej zakończeniu gra jest gotowa do działania, więc od razu można zacząć dobrą zabawę.

Jax & Naruto
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *