Jak wgrać androida na tablet?

Posted On By Jax & Naruto

Jeśli zamierzamy zainstalować nową wersję Androida na tablecie czy telefonie, trzeba zacząć od stworzenia kopii ważnych plików. Do tego celu można wykorzystać programy, które pozwalają na szybkie stworzenie kopii zapasowej programów, których nie można przenieść na pendrive.

Jak zainstalować androida na tablet?

Gdy przygotowaliśmy urządzenie do zainstalowania systemu operacyjnego Andorid niezbędne jest zdecydowanie się na odpowiednią wersję. Wybór jest naprawę duży zarówno, jeśli chodzi o wersję systemu, jak też nakładki czy dodatkowe funkcje. Przy wybieraniu konkretnego systemu trzeba brać pod uwagę wymagania sprzętowe.

Instalowanie systemu operacyjnego

Instrukcje jak wgrać androida na tableta można znaleźć na stronach producentów sprzętu. Jednak instalacja nie powinna być trudna dla użytkowników, którzy mają doświadczenie z instalowaniem programów, gier na komputerach. Co jest wymagane do zrealizowania instalacji:

  • kabel pozwalający na połączenie tabletu z komputerem,
  • komputerem z podłączeniem do Internetu,
  • pliki instalacyjne.
    Po wybraniu konkretnego systemu Android trzeba ściągnąć go na komputer. Po podłączeniu kabla USB do komputera kopiujemy pliki na urządzenie. Jeśli mamy już stworzoną kopię zapasową, można rozpocząć usuwanie zainstalowanego na tablecie Andorida.

Usuwanie systemu operacyjnego

Zainstalowanie nowego systemu wymaga usunięcia dotychczas używanego. Wykorzystać można w tym celu opcję reset do ustawień fabrycznych, ale można skorzystać również z programów przygotowanych specjalnie do usuwania plików systemowych. Po wyczyszczeniu urządzenia z plików będzie można zainstalować nowy system.

Po włączeniu urządzenia można odszukać plik z Androidem do zainstalowania, który po uruchomieniu automatycznie zainstaluje nowy system. Gdy ta procedura zostanie zrealizowania niezbędne jest ponowne uruchomienie urządzenia, na którym po uruchomieniu będzie już działał nowy system.

Jax & Naruto
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *