Ciągły rozwój rynku urządzeń mobilnych i wzrastająca jakość ich komponentów oraz oprogramowania sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie zdjęć jedynie przy użyciu aparatu fotograficznego dostępnego w telefonie. O ile samo zrobienie zdjęcia jest czynnością bardzo prostą, to jego transfer z urządzenia mobilnego może stanowić problem.

Metody transferu mediów.

Istnieje wiele sposobów przesyłania zdjęć wykonanych telefonem na komputer. Jednym z najprostszych jest połączenie urządzeń przy pomocy kabla USB. Wiele telefonów może być traktowanych przez komputer jako pamięć zewnętrzna. W takiej sytuacji transfer danych wymaga jedynie znalezienia właściwego folderu i przekopiowania jego zawartości.

W przypadku telefonów wyposażonych w slot kart pamięci, fotografie mogą być zapisywane bezpośrednio na tym nośniku danych. W celu transferu zdjęć na komputer, konieczne może być użycie adaptera pozwalającego na przesłanie danych z karty.

Transfer bezprzewodowy.

Alternatywnym rozwiązaniem jest przesłanie zdjęć do pamięci w chmurze. Wysłanie zdjęć z telefonu do dysku internetowego jest możliwe za pośrednictwem serwisów takich jak Dysk Google lub Dropbox. Oferują one możliwość pobrania danych poprzez witrynę internetową.

Większość laptopów dostępnych na rynku obsługuje technologię Bluetooth. W celu przesłania zdjęć tą metodą należy włączyć Bluetooth zarówno w telefonie, jak i komputerze, a następnie przeprowadzić parowanie urządzeń. Przed transferem danych konieczne jest dodanie urządzenia Bluetooth w panelu ustawień komputera. Gdy urządzenia zostaną połączone, zdjęcia mogą zostać udostępnione.

Odpowiedź na pytanie jak przesłać zdjęcie z telefonu na komputer, uzależniona jest od parametrów oraz możliwości oferowanych przez oba urządzenia. Istnieje wiele metod transferu a przy powszechnym dostępie do internetu, ograniczenia fizyczne nie stanowią przeszkody w procesie transferu danych.

Jax & Naruto
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *