Lubi grać w gry online, zwłaszcza w trybie multiplayer, które pozwalają nam wejść w interakcję z innymi graczami. Nie zawsze zastanawiamy się, jak to w ogóle możliwe, że tyle osób gra jednocześnie na tym samym serwerze. To oczywiście zasługa hostingu. Każda gra online go wymaga, bez względu na stopień rozbudowania.

Nie inaczej jest w przypadku hitowej produkcji Minecraft. To na tyle poważny już biznes, że istnieją firmy, które specjalizują się w usługach hostingowych przeznaczonych dla tego właśnie tytułu. Jedną z nich jest Enderchest. Zobaczmy, co ma do zaoferowania…

Popularność Minecraft

W przyszłym roku minie dziesięć lat, odkąd gra wyszła na komputery osobiste. Jej pomysłodawcą jest Markus Persson, wspiera go rodzimy zespół Mojang Ab. Rozgrywka oparta jest na tzw. otwartym świecie, który umożliwia graczom właściwie nieskończoną eksplorację rzeczywistości przedstawionej, a przede wszystkim jej współkreowania. Tytuł z marszu zyskał przychylność u fanów. Jego fanbaza z roku na rok się rozrasta i rekrutuje się z przeróżnych zakątków świata. Cały czas powstają mody, pluginy i otwarte programowania, które angażują i motywują maniaków gier do kreatywności.

Przy tym wszystkim należy pamiętać o stabilnych serwerach, które są w stanie to wszystko udźwignąć. Jest ich bardzo wiele i są udostępniane przez rozmaite firmy. Dużą popularnością cieszą się usługi Enderchest.

Serwery Minecraft

Oferta została podzielona na trzy rodzaje serwerów. Pierwszy to Vanilla. Jak czytamy na witrynie Enderchest – przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy chcą oddać się beztroskiej rozrywce. Nie mają one żadnego doświadczenia w konfigurowaniu serwerów – zatem zostają zwolnione od tych obowiązków. Jest to propozycja najtańsza, której cena różni się w zależności od doboru parametrów (na przykład liczba graczy). Serwer nie obsługuje pluginów oraz modów.

Nieco bardziej wymagający miłośnicy Minecrafta mogą się zwrócić w stronę propozycji Starter. Na co nazwa wskazuje – postawimy tu pierwsze kroki w dziedzinie tworzenia serwerów Minecraft.

Wyższa szkoła jazdy zaczyna się przy serwerze Professional. Sporo już potrafimy i skorzystamy z obsługi najnowszych wersji Minecrafta, włącznie z rozwojową (Snapshot), a także otrzymujemy do dyspozycji otwarte oprogramowania, jak na przykład Bukkit.

Opinie

Jak to bywa w przypadku opinii – te na temat owej firmy hostingowej są bardzo różne. Na stronie usługodawcy, co zrozumiałe, są same komplementy. Polecamy jednak zapoznać się z dyskusjami na ten temat toczonymi na przeróżnych forach. Tutaj mamy możliwość zetknąć się z konstruktywną krytyką.

Jax & Naruto
seo@getso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *